چرا که مثل روشهای دیگر نیازمند وقت گذاشتن برای تولید محتوا و فعالیت زیادی نیست. مناسبترین گزینهها برای گرفتن بک لینک سرویسهای وبلاگ، بک لینک در رپرتاژ و فعالیت در انجمنها و ویکی پدیا است. قطعا هر چقدر که سن دامنه بیشتر باشد، نشان دهنده این نکته است که سایت مدت زمان طولانی است که در حال فعالیت می باشد. اگر از دو صفحه با اعتبار کاملا یکسان بکلینک داشته باشید که یکی از آنها لینکهای خارجی بیشتری دارد، اعتباری که از صفحهی دیگر (با لینکهای کمتر) به سایت شما داده میشود بیشتر خواهد بود. اگر از هردو نوع نحوه انتشار استفاده کنید، قطعا باعث افزایش اعتبار شما خواهد شد. این اعتبار به نوبه خود به محتواهای درون سایت، از جمله رپورتاژ آگهی نیز منتقل می شود و خوانندگان آن رپرتاژ، احساس می کنند این محتوا قابل اعتماد است. همانطور که در تعریف های فوق اشاره کرده ایم این روش مزیت های زیادی داشته است که می توان به انتشار رپورتاژ آگهی در سایت های خبری تخصصی پربازدید و همچنین با اعتبار اشاره کرد.

 
2- من تازه شروع به سئو کار کردن کردم، و توی تعدادی از سایت ها دیدم در مورد رنکینگ سایت های بکلینگ میگند، ممنون میشم اساس و معیار این رنکینگها رو بفرمایید. برای این کار وارد وب سایت index kings شده و در کادر آدرس سایت و همچنین می توانید آدرس صفحات داخلی را هم وارد نماید و شروع به لینک سازی نماید. اگر کمی واقع بین باشیم و روند کار وب سایتهای ایرانی را بررسی کنیم متوجه میشویم که چنین چیزی از واقعیت دنیای سئو و بهینه سازی سایتها فرسنگها تفاوت دارد! اما اگر خواستید از این روش استفاده کنید به زمان بندی مناسب و محتوای مرتبط درلینک سازی توجه کنید. لینکهایی که برای این که در سایت قرار داده شوند بابتشان پول دریافت میکنید. حداکثر سه لینک به یک وب سایت می توانید در هر فایل قرار دهید که بایستی به یک دامنه وب سایت باشد. در سال های گذشته موتور جستجو ها(خصوصا گوگل) بسیار هوشمند تر شده اند و در یک مرحله اعلام کردند که سایت هایی که بک لینک خریداری می کنند جریمه خواهند شد و از نتایج ابتدایی حذف و به رده های پایین تر سقوط می کنند. برخی افراد هم به منظور خرید بک لینک از نشونت چندین وب سایت راه اندازی میکنند.
 
بعد میتوانید به وبسایت خودتان بک لینک قدرتمند دهید. اگر بک لینک شما محتوا محور است، مثل مقالهای در وبلاگ، رپرتاژ دررسانه ها و… حتی اگر شما یک رپورتاژ که لینکی در آن وجود نداشته باشد ولی برند «دیجی کالا» در آن به چشم بخورد را در سایت های مختلف منتشر نمایید، این سبب خواهد شد که این برند نزد گوگل شناخته شده تر گردد. باید گفت رپورتاژ، یک متن حاوی چند لینک به وب سایت شما و هم چنین اطلاعات تماس بیزنس شما است که شما به دلیل تبلیغ بیزنس خود آن را در وب سایت های دیگر منتشر می سازید. نویسنده مشغول ارائه یک مطلب آموزشی برای شما است و شما نیز از آن استفاده می کنید. برای پیدا کردن بک لینک رایگان روشهای متعددی وجود دارد که یکی از آنها استفاده از ابزارهایی چون Ahrefs و یا Moz میباشد. وقتی لینکی ایجاد میکنید باید برای آن شناسهای انتخاب کنید تا گوگل بتواند تشخیص دهد که لینک از چه نوعی است. گوگل این نگرانی را دارد که انتشار این محتواهای پولی موجب گمراه کردن کاربران اینترنت و سوق دادنشان به سمت تجارتهای نامعتبر شود. این یک URL صفحه خوب و عالی است و نظرات برای همه باز است.
 
البته همه این موارد باید به صورت اصولی و کاملا طبیعی صورت گیرد. ایا این استراتیژی میتونه در کوتاهترین زمان بازخورد بده ؟ با وجود اینکه این روش تأثیر گذار و تقریباً بی هزینه است اما اگر محتوایی که تولید میکنید کیفیت مطلوبی نداشته باشد یا تعداد بک لینکها بیش از حد باشد و زمان بندی درستی برایشان در نظر نگرفته باشید، گوگل به وبسایت شما شک میکند و اگر این شک طولانی شود شما را جریمه میکند. زمان دقیقی برای تأثیر بک لینک روی رتبه سایت وجود ندارد اما بر اساس تجربهها و بررسیها میتوان گفت حداقل یک ماه طول میکشد. بک لینک خوب بک لینکی است که بیشترین تأثیر را در سئو و بهبود رتبه داشته باشد و بتواند کاربرانی را از این طریق به وبسایت بیاورد. و از این رو خرید بک لینک با کیفیت و قوی می تواند شما را در رسیدن به اهدافتان یاری نماید . مثلاً تاثیری که لینک دادن یک وبسایت دولتی با بازدید میلیونی روی صفحهٔ شما دارد مسلماً خیلی بیشتر از یک وبلاگ ناشناخته، بیمحتوا و بدون بازدیدکننده است.
 
منبع: