امکانات جانبی که یک ردیاب ارائه میدهد نیز در زمان خرید اهمیت دارد. بر اساس آمار بدست آمده از سرقتهای مختلف، دزدگیر خودرو توانسته است با آژیر و سر و صدای خود، تنها از 5 درصد کل سرقتهای انجام شده پیشگیری کند که درصد پایینی از کارایی آن را نشان میدهد. در صورتی که مالک در خودروی خود از دزدگیر تصویری استفاده کرده باشد، در صورت مشاهده باز شدن دربها، پرتاب اجسام سنگین به سمت خودرو و همچنین باز کردن درب موتور سنسور فعال شده و آژیر به صدا در میآید. از طرفی در صورتی که مالک خودرو بخواهد از خدمات سرقت بیمه اتومبیل استفاده کند، بر اساس قانون بیمهها باید دزدگیر مناسب نصب کرده باشد تا هزینه کمتری بابت حق بیمه پرداخت کند. باتری ردیاب: قوی بودن و عمر مناسب باتری در ردیابهای بیسیم خودرو اهمیت بالایی دارد. بر اساس آمار به دست آمده، در حدود 95 درصد از خودروهایی که مجهز به ردیاب ماشین بودند، پس از سرقت مجدد ردیابی و پیدا شده و به مالک عودت داده شدهاند که نشان از کارایی و کارآمدی جی پی اس ها دارد. به طوری که در حین سرقت هشداری برای مالک ارسال میشود و فرد میتواند در تمام مدت حرکت خودرو توسط سارق آن را رهگیری کند.

 
 
دستگاه ردیاب خودرو متصل به جی پی اس از یک شبکه ماهواره ای برای تعیین موقعیت خودرو استفاده می کند. ممکن است در فیلم ها ردیاب هایی را که به اندازه یک سکه هستند را مشاهده کرده باشید. مزیت مهم ردیاب آهنربایی همین است که بدون نیاز به نصب میتوانید آن را در هر جای ماشین پنهان کرده و یا به اجسام فلزی مانند زیر ماشین متصل کنید و با موبایل و یا کامپیوتر، خودروی خود را به صورت آنلاین ردیابی کنید. بله درست می باشد در مقایسه با قیمت خودرو ها که ارزانترین آنها نیز در رده قیمتی بالای 150 میلیون تومان جای میگیرند نصب یک ردیاب با قیمت بسیار نازل یک ضرورت تلقی می شود و شما با تهیه آن به راحتی میتوانید در صورت سرقت خودرو یا موتور سیکلت وسیله نقلیه خود را رهگیری کنید. همانطور که گفته شد، با توجه به اینکه معایب استفاده از دزدگیر تصویری بر روی خودرو نسبت به مزایای آن برجستهتر هستند، استفاده از ردیاب خودرو رادار توسط متخصصان و کارشناسان این حوزه جهت افزایش سطح امنیت اتومبیل در برابر سرقت توصیه میشود. در چندین سال گذشته که سیستم ردیاب آنلاین وارد بازار نشده بود جهت ردیابی خودرو از سیستم ردیاب آفلاین استفاده میشد و خرید و نصب دزدگیر در کشور ما خواهان بسیار زیادی داشت.
 
به همین دلیل انواع دستگاه های ردیابی خودرو تولید شده اند که به ماژول GNSS مجهز شده اند. جدیدتر شدن روشهای سرقت خودرو توسط سارقین باعث شده است که دزدگیرهای تصویری کارآمدی سابق را نداشته باشند و به همین دلیل استفاده از جی پی اس در خودروها توصیه شود. این ویژگی برای زمانی که خودروی شما به سرقت رفته است بسیار کاربردی است؛ چرا که سیستم سوخت رسانی به خودرو یا موتور سیکلت را قطع کرده و در نتیجه امکان استفاده از ماشین را از بین میبرد. با توجه به اینکه سرقت یک خودرو بین 10 تا 60 ثانیه زمان لازم دارد، در صورتی که سارق نتواند دزدگیر را غیر فعال کند، میتواند از محل دور شده و در فرصت مناسب این کار را انجام دهد. با اینکه هزینه نصب دزدگیر بر روی خودرو نسبت به ردیاب کمتر است اما معایبی وجود دارد که باعث شده است استفاده از gps در خودروها به صرفهتر و کارآمدی بیشتری داشته باشد.
 
 
از مزایای نصب جی پی اس بر روی خودروها میتوان به موارد زیر اشاره کرد. یکی از مزایای مهم جی پی اس خودرو، عدم محدودیت در برد است؛ به این معنی که در هر مکانی میتوان نسبت به فعالسازی جی پی اس و پیدا کردن محل خودرو اقدام کرد. نوع خودرو و کاربری آن: اولین و مهمترین فاکتور در انتخاب ردیاب، در نظر گرفتن نوع خودرو، یعنی سبک بودن یا سنگین بودن خودرو است. مشتری های عزیز جیپیران می توانند بعد از نصب اپلیکیشن مخصوص ردیابی جیپیران و با وارد نمودن نام کاربری و پسورد خود که توسط شرکت فنی مهندسی جیپیران ارسال شده، وارد شوند. برای نصب ردیاب های سیمکشی هم میتوانید پس از خرید با تیم پشتیبانی برای نصب هماهنگ کنید. پس از آن شما میتوانید ۱۰۰۰۰ وسیله نقلیه را با همان یک اکانت، ردیابی و مدیریت نمایید. این بدان معنی است که شما برای استخراج اطلاعات باید حافظه جانبی را از وسیله نقلیه جدا کنید و آن را به رایانه خود متصل کنید تا بعد بتوانید اطلاعات و مسیر پیموده شده توسط خودرو را مورد مشاهده و بررسی قرار دهید. به غیر از موارد نام برده شده، موارد دیگری نیز وجود دارد که لازم است در هنگام خرید جی پی اس خودرو به آن توجه کنید.