تفاوت بین گزارش وب سایت تبلیغاتی و مقاله عمومی در این است که یک گزارش برای اهداف تبلیغاتی تهیه می شود.

در دنیای رنگارنگ دیجیتال مارکتینگ و سئو، این یکی از پرکاربردترین مفاهیم تبلیغاتی است. گزارش تبلیغات یک روش موثر برای مشتریان شما برای رتبه بندی بهتر کسب و کار شما در رتبه بندی موتور جستجوی گوگل است. البته هر چقدر هم که ساده باشد، تبلیغات نیز قوانین و مقررات خاص خود را دارد! اگر به دنبال پاسخی جامع برای این سوال که تبلیغات چیست، تا پایان این مقاله صبر کنید. در این مقاله تمامی نکات مربوط به این موضوع و رازهای یک کمپین تبلیغاتی موفق را با شما در میان می گذاریم.
ابتدا باید به این سوال پاسخ دهیم که رپورتاژ تبلیغات چیست؟ آشنایی کامل با مفهوم رپورتاژ تبلیغات و درک بهتر نحوه استفاده از آن و نحوه تولید آن بسیار مهم است. "گزارش" در اصل در زبان فرانسوی به معنای "گزارش" بود. گزارش تبلیغاتی گزارشی است که اطلاعات مفید و کاربردی و البته مستنداتی در مورد یک محصول، خدمات یا برند ارائه می دهد.
در واقع محتوای گزارش های تبلیغاتی حاوی اطلاعاتی است که برای کاربران و مخاطبان مفید است. هر مصرف کننده و مخاطبی سوالاتی در ذهن خود دارد و به دنبال پاسخ این سوالات در اینترنت هستند و اینجاست که تبلیغات و گزارش های تبلیغاتی وارد عمل می شود. گزارش های خبری حاوی اطلاعات، نکات و حقایقی است که برای کاربران مفید است. در واقع گزارش های خبری با محتوای خود به خوبی به سوالات و نیازهای کاربران و بازدیدکنندگان پاسخ می دهند.
گزارش
تفاوت بین رپورتاژ آگهی و پست وبلاگ
اما تفاوت رپورتاژ تبلیغات در وب سایت ها با مقالات عمومی در این است که گزارش های خبری برای اهداف تبلیغاتی تهیه می شوند. یعنی گزارش های خبری اطلاعات و توصیه های کاربردی را به مخاطبان به عنوان ارائه دهندگان محصولات یا خدمات خاص ارائه می دهند. پس وقتی خواننده به نقطه ای از متن شما رسید، متن مقاله را طوری ننویسید که خواننده علاقه ای نداشته باشد. تمام قسمت های متن باید جالب و مفید باشد. از نوشتن کوتاه نترسید. به عبارت دیگر، گزارش های تبلیغاتی از منظر تجاری ساخته می شوند و هدف این است که مخاطب را به طور موثر با خدمات و محصولات برند آشنا کرده و در نهایت آنها را به استفاده از محصول یا خدمات ترغیب کند و در نهایت مخاطب به مصرف کننده تبدیل شود.
سابقه گزارش تبلیغات خود را مشاهده کنید
اگرچه مقاله بر توصیه و مشاهده تبلیغات آنلاین تمرکز دارد، تبلیغات بسیار قدیمی است. یکی از اصلی ترین انواع اخبار که یکی از قدیمی ترین و پرطرفدارترین انواع آن است، اخبار در تلویزیون است. این روش هنوز هم محبوب و موثر است. یکی دیگر از انواع قدیمی و رایج گزارش های رسانه ای، گزارش هایی است که در روزنامه ها و مجلات منتشر می شود. در واقع اساس اخبار را می توان بر اساس آگهی ها و روزنامه ها قرار داد.
روزنامه ها، مجلات و نشریات در تلاش برای افزایش درآمد خود هستند و بهترین راه برای دستیابی به این امر، انتشار مقاله در مورد چندین محصول است. مهمترین و پرطرفدارترین روش تبلیغات امروزه تبلیغات گزارشی است که به آن خرید لینک دائمی نیز می گویند. مقالات در وب سایت های پربازدید و قابل اعتماد و برای اهداف تبلیغاتی با پیوند به وب سایت های مرتبط گنجانده شده است.
مزایای رپورتاژ آگهی چیست؟
همانطور که از نام آن پیداست، گزارش یک شکل بسیار موثر از بازاریابی است. ایجاد و انتشار گزارش آموزنده فرآیندی است که به نفع سازنده گزارش (مالک برند)، وب سایت ناشر و مخاطبانی است که آن را می خوانند. در ادامه به توضیح مزایا و ویژگی های گزارش های بازاریابی برای هر یک از سه گروه ذکر شده یعنی. نام گزارش، ناشر و وب سایت میزبان.
هر شرکتی که گزارش های تبلیغاتی ایجاد و منتشر می کند، سرمایه گذاری بلندمدت و سودآوری انجام می دهد. در واقع، نوآوری یک سرمایه گذاری واقعی در فرآیند برندسازی است. همه کسب و کارها خدمات یا محصولی را به مشتریان خود ارائه می دهند. بنابراین، مهم است که کسب و کار توسط مشتریان و مخاطبان انبوه شناخته شود. قابلیت اطمینان، انصاف و صداقت برای محصول مهم هستند. اعتماد به سطح اثربخشی و شایستگی در یک زمینه فعالیت است. اعتبار چیزی است که یک برند در ذهن مردم و مخاطبان وجود دارد. البته، برندسازی تنها مزیت ایجاد یک گزارش تبلیغاتی نیست. اخبار از نظر سئو نیز بسیار موثر است. یکی از راه های افزایش کیفیت و ارزش سایت برای ربات های گوگل، خرید رپورتاژ تبلیغات است. گزارش های تبلیغاتی بازدیدکنندگان بیشتری را جذب می کند و باعث افزایش مخاطبان وب سایت شما می شود. همچنین فروش محصولات و خدمات برند با موفقیت بیشتری همراه خواهد بود.
استفاده از تبلیغات محتوایی در وب سایت ناشر
پیام های تبلیغاتی سنتی در سایت های خبری و بسیاری از وب سایت ها منتشر می شوند و ارزش و اعتبار زیادی دارند. انتشار اطلاعات در سایت های خبری از دو جهت برای این سایت ها ارزش و منفعت به همراه دارد. یکی سود مالی و دیگری محتوای ارزشمند.
اگر با گزارش های تبلیغاتی آشنایی دارید، احتمالاً می دانید که انتشار آنها هزینه دارد. همانطور که گفته شد، سایت هایی که به عنوان لینک برای انتشار گزارش استفاده می شوند، سایت های محبوب، شناخته شده و پرطرفداری هستند که تعداد بازدیدکنندگان زیادی دارند. نرخ کلیک این سایت ها بسیار بالاست و با توجه به تعداد زیاد مخاطب، هزینه های زیادی را صرف انتشار محتوای تبلیغاتی برندهای دیگر می کنند.
امیدواریم با تاثیر رپورتاژ تبلیغات آشنا شده باشید. در صورت نیاز به دانستن بیشتر یا دریافت مشاوره، لطفاً به وب سایت نشنت به آدرس زیر مراجعه کنید.