x تبلیغات
دنیای تکنولوژی

طراحی سایت بر اساس اصول سئو

 


وقتی محتوایی را با استفاده از کلمات کلیدی جستجو می کنید، برخی از سایت ها در نتایج اولیه گوگل ظاهر می شوند، در حالی که برخی دیگر در صفحات بعدی هستند یا در این زمینه رتبه بندی نمی شوند. گوگل اصولی برای اولویت بندی وب سایت ها بر اساس کلمات کلیدی دارد، اما این اصول برای سئو چیست؟ چگونه به بالای صفحات پیشنهادی گوگل برسیم؟ مجموعه ای از این اقدامات را چه می نامید؟ طراحی سایت و سئو چیست؟ یک وب سایت در چه کلماتی می تواند سئو باشد؟ در ادامه این مقاله در مورد طراحی سایت با سئو صحبت خواهیم کرد.

اهداف سئو چیست؟

پس از تصمیم گیری در مورد چگونگی تبدیل شدن به یک طراح وب، باید به این سوال پاسخ دهیم: اصول سئو چیست؟ بنابراین قبل از هر چیز لازم است اصول سئو را توضیح دهیم همانطور که در قسمت قبل گفتیم برخی از سایت ها در صفحات اول توصیه های گوگل و برخی دیگر در صفحات دوم و سوم و ... قرار دارند. و در بسیاری از سایت ها موجود است. سایت های دیگر حتی در بالای صفحات توصیه شده Google Sites ظاهر نمی شوند. سایت های پیشنهادی گوگل از نظر سئو قوی تر از سایت های دیگر هستند. سایت هایی که اصلا سئو دوستانه نیستند در صفحات پیشنهادی گوگل قرار نخواهند گرفت. در مقاله ما "همه چیز درباره سئو" شما را به طور کلی با مفهوم سئو آشنا کردیم. به مجموعه اقداماتی که برای نمایش در صفحات توصیه شده توسط گوگل انجام می شود اصول سئو می گویند.

انواع تکنیک های سئو

سئو دارای سه تکنیک اصلی است که شامل سئو کلاه سفید، سئو کلاه سیاه و سئو کلاه خاکستری است. در زیر هر کدام را توضیح داده ایم.

انواع تکنیک های بهینه سازی

سئو کلاه عروسی

سئو کلاه سفید به مجموعه تکنیک هایی گفته می شود که بر اساس قوانین گوگل بر روی یک وب سایت اعمال می شود و به طور طبیعی رتبه وب سایت را بهبود می بخشد. سئو کلاه سفید یکی از بهترین راه ها برای افزایش رتبه وب سایت به صورت دائمی و دائمی است.

سئو کلاه سیاه

سئو کلاه سیاه با سئو کلاه سفید کاملا متفاوت است. در سئو کلاه سیاه تمام قوانین گوگل را زیر پا می گذارید و با تکنیک های غیرقانونی و غیرقانونی سعی در افزایش رتبه وب سایت خود دارید. شما می توانید با مهارت های اولیه در گوگل رتبه خوبی کسب کنید، اما گوگل نیز از شما باهوش تر است. زیرا پس از مدتی به کار شما پی می برد و با تنبیه های شدید شما را از کار خود توبه می کند.

سئو کلاه خاکستری

سئو کلاه خاکستری به تکنیک هایی اطلاق می شود که با قوانین گوگل مطابقت ندارند، اما به گونه ای پیاده سازی می شوند که گوگل متوجه آن نمی شود یا حداقل برای مدت طولانی و به طور طبیعی پیاده سازی می شوند. بسیاری از سئوکاران از تکنیک های سئو خاکستری برای وب سایت خود استفاده می کنند. به عنوان مثال انتشار محتوای وب سایت در شبکه های اجتماعی مانند اینستاگرام، لینکدین، فیس بوک و ... نوعی سئو خاکستری است. اما گوگل هنوز این تکنیک را به رسمیت نشناخته و تاثیر مثبتی بر سئوی سایت شما دارد. در ادامه به اصول مختلف سئو و طراحی سایت می پردازیم.

انواع اصول سئو

طراحی سایت و تکنیک های سئوی حرفه ای به دو دسته سئو داخلی و سئوی خارج از سایت تقسیم می شوند که در اینجا نحوه بهبود هر تکنیک سئو را توضیح می دهیم. با رعایت اصول سئو در طراحی وب سایت خود می توانید فروش و مشتریان خود را افزایش دهید.

سئوی سایت

یکی دیگر از مواردی که در طراحی سئو سایت اهمیت دارد سئو در سایت است. سئوی سایت می تواند تاثیر بسزایی در رتبه بندی وب سایت شما داشته باشد. با رعایت و اجرای نکات زیر می توانید سئوی داخلی وب سایت خود را بهبود ببخشید.

1. بهینه سازی آدرس تمام صفحات

یکی از اصول سئو بهینه سازی عناوین وب سایت است. عنوان یا لینک هر وب سایت باید کوتاه، واضح و مرتبط با موضوع وب سایت باشد. علاوه بر این که یک موضوع مهم برای گوگل است، می تواند بر علاقه کاربران نیز تأثیر بگذارد. وقتی عنوان صفحه واضح و مختصر باشد، کاربر می تواند در یک نگاه، عنوان صفحه یا صفحه را بهتر درک کند.

2. موضوع تحقیق

یکی دیگر از اصول اولیه سئو، تحقیق در مورد کلمات کلیدی است. تحقیق کلمات کلیدی به معنای یافتن نیازها و اهداف کاربر در صنعت شماست. زمانی که بتوانید نیازها و اهداف کاربران را بیابید، می توانید خدمات یا محصولاتی را ارائه دهید که مورد پسند کاربران است. در نتیجه ترافیک و فروش بیشتری خواهید داشت.

شما می توانید تحقیق کلمات کلیدی را به چند روش انجام دهید: ژکت آکادمی

از گوگل برای جستجوی پیشنهادات آن استفاده کنید

استفاده از ابزارهایی مانند Keywordtool.io و…

تحلیل رقابت

در مقاله "چگونه کلمات کلیدی مقاله را پیدا کنیم؟" ما آن را به طور کامل مورد بحث قرار داده ایم.
 

3. Schema را اعمال کنید

استفاده از میکرو دیتا یا همان طرح در ورود سایت شما به موتورهای جستجو بسیار مهم است. موضوع "طرحواره چیست؟" اطلاعات کاملی در مورد Schema و نحوه استفاده از آن در سایت های وردپرسی به شما می دهد.

اصول سئو

4. سئوی تصاویر وب سایت

یکی از مهم ترین نکات در سئو سایت، سئوی تصویر با استفاده از تگ ها و ذخیره سازی بهینه تصاویر است. در مطلب "بهترین افزونه های بهینه سازی تصویر" ابزارهایی را قرار داده ایم که می توانند حجم تصاویر را بدون کاهش کیفیت کاهش دهند. افزایش تصاویر سایت می تواند تاثیر زیادی در افزایش سرعت سایت وردپرس داشته باشد.

5. توضیحات متا را کامل کنید

توضیحات متا سایت شما باید کامل باشد زیرا بر موقعیت شما در گوگل تاثیر زیادی می گذارد. توضیحات متا متنی است که کاربران اینترنت قبل از ورود به سایت شما می خوانند. پس می توان گفت وقتی کاربران اینترنتی روی صفحه شما کلیک می کنند، توضیحات متا همان کلمه کلیدی و سوالی را دارد که کاربران در آن زمینه به آن نیاز دارند.

6. لینک های داخلی را بهبود بخشید

لینک سازی داخلی سایت باید کامل باشد، به این معنی که هر لینک باید به سایت های مرتبط دیگر لینک دهد. به عنوان مثال، اگر محتوای شما در مورد اصول سئو است و محتوای دیگری در همین زمینه وجود دارد، بهتر است آنها را لینک کنید. به این ترتیب شما یک لینک کامل بین صفحات سایت خود ایجاد می کنید.

7. لینک های خروجی را کاهش دهید

با توجه به اصول سئو، بهتر است تعداد لینک های خروجی از سایت شما زیاد نباشد. می توانید تعداد لینک ها را کاهش دهید یا به سایت های دیگر لینک های نامرتب بدهید. لینک های Nofollow در واقع به گوگل می گویند که ما فکر نمی کنیم این صفحه معتبر باشد. به عنوان مثال، می توانید پیوندهای پلاگین ها را حذف کنید. البته پیوند به وب سایت های معتبری مانند ویکی پدیا می تواند مفید باشد.

8. طراحی سایت ریسپانسیو

سایت شما باید به صورت ریسپانسیو طراحی شود، زیرا امروزه بسیاری از کاربران با استفاده از تلفن همراه، تبلت و غیره از سایت ها بازدید می کنند و سایت شما باید با آنها سازگار باشد.

سئوی خارجی

در آموزش طراحی وب سایت و سئو پس از بهینه سازی سئو داخلی وب سایت نوبت به سئو خارجی می رسد. سئوی داخلی و خارجی هر دو به یک اندازه روی وب سایت شما تأثیر می گذارند. در زیر به ارائه نکات مهم سئو خارجی می پردازیم.

1. استفاده از هاست و سرور قدرتمند

هاست انتخابی باید از نظر سرعت و سرعت قوی باشد چون سرور از کار افتاده و سایت بالا نیست و این باعث افت رتبه سایت و در نتیجه سئو در جایی می شود. )

اصول سئو

2. کدهای طراحی سایت سئو

شما باید در کدهایی که در طراحی سایت استفاده می کنید سئو را انجام دهید. سئو کدهای php و جاوا اسکریپت، css و html در سئوی کل وب سایت بسیار موثر است.

3. طراحی سایت جذاب اما بهینه

یکی دیگر از نکات طراحی سئو سایت، رابط کاربری یک وب سایت برای کاربران بسیار حائز اهمیت است، اما در هنگام طراحی وب سایت، علاوه بر ظاهر جذاب وب سایت، باید به بهینه سازی کدها و افزونه های استفاده شده در آن نیز توجه کرد. آی تی. سایت. برو تو هم توجه کن

4. وبگردی

ناوبری سایت اساسا مسیر را برای بازدیدکنندگان و خزنده های وب گوگل مشخص می کند. نقشه های سایت لینک هایی هستند که صفحات مختلف سایت شما را به هم متصل می کنند. زمانی که یک وب سایت Zhalet می تواند نیاز کاربران خود را با دسترسی به صفحات مختلف وب سایت برآورده کند. این مسیر باید آسان و قابل دسترسی باشد تا در نهایت کاربران را به مقصد برساند. ناوبری اولیه برای مرور خزنده های وب گوگل و یافتن سایت های جدید بسیار مهم است.
 

دانش جاروبرقی

 


اولین استفاده از هر وسیله ای مستلزم آشنایی با آن است، بنابراین اگر می خواهید برای استفاده بهتر از جاروبرقی بیشتر بدانید، توصیه می کنیم این مقاله در مورد جاروبرقی را مطالعه کنید. در این مقاله به اطلاعات مربوط به جاروبرقی اشاره خواهد شد که ممکن است به آنها علاقه مند باشید.

کاربران گرامی اگر نظر یا سوال خاصی در مورد استفاده از پاک کننده دارید می توانید در قسمت نظرات همین مقاله نظر یا سوال خود را به اشتراک بگذارید و از راهنمایی کارشناسان آی پی امداد بهره مند شوید.

هر آنچه باید در مورد جاروبرقی بدانید.

امروزه به ندرت می توان خانه ای بدون جاروبرقی پیدا کرد. جاروبرقی جزء لاینفک و ضروری لوازم خانگی است که برای تمیز کردن سطوح مختلف استفاده می شود. در این مقاله از آی پی امداد به نکات جالبی در مورد جاروبرقی ها می پردازیم که دانستن آنها می تواند دانش شما را در مورد این دستگاه افزایش دهد.

تنها چیزی که باید در مورد جاروبرقی بدانیم موارد زیر است:

چه کسی جاروبرقی را اختراع کرد؟

موتور جاروبرقی چگونه کار می کند؟

هر آنچه که باید در مورد کیسه و پاکت جاروبرقی بدانید

نکاتی در مورد اندازه جاروبرقی و محفظه

مقالاتی برای نگهداری و مراقبت از جاروبرقی

ویژگی ها و ویژگی های جاروبرقی های جدید

استفاده از جاروبرقی ممنوع است

در ادامه این مقاله با آی پی امداد همراه باشید تا هر یک از این نکات را توضیح دهیم.

آیا می دانید اولین جاروبرقی کجا و چه کسی اختراع کرد؟

تاریخچه ایجاد ماشین سبک شامل چندین مرحله است که در زیر توضیح داده شده است:

در سال 1865 اولین وسیله ای که برای تمیز کردن استفاده می شد اختراع شد.

پس از آن در سال 1901 سیسیل بوث اولین جارو را در بریتانیا اختراع کرد که بیشتر شبیه جاروهای امروزی بود.

چهار سال بعد، در سال 1905، اولین جاروبرقی مدرن اختراع شد.

اولین جاروبرقی ها بزرگتر از جاروبرقی های مدرن بودند.

به گونه ای که بیرون از خانه قرار می گیرند.

با گذشت زمان، جاروبرقی ها کوچکتر می شوند.

نکاتی که باید در مورد جاروبرقی موتوری بدانید

مهمترین قسمت هر جاروبرقی موتور آن است. این قدرت موتور جاروبرقی است که میزان و کیفیت نظافت جاروبرقی را تعیین می کند. بنابراین بهتر است کمی بیشتر با نحوه عملکرد موتور جاروبرقی و انواع آن آشنا شوید.

قدرت موتور جاروبرقی مهم است زیرا بهترین جاروبرقی ها از نظر قدرت آنهایی هستند که توانی بین 1300 تا 2200 وات دارند.

بهتر است از انتخاب جاروبرقی با قدرت 1000 اسب بخار خودداری کنید.

حتما به حجم آن دقت کنید.

انتخاب یک جاروبرقی بی صدا در هنگام خواب اعضای خانواده می تواند به شما کمک کند از این فرصت برای تمیز کردن خانه استفاده کنید.

اما همیشه به یاد داشته باشید که یک تغییر کوچک در صدای جاروبرقی را به تعمیرکار نشان دهید.
 

نکاتی که باید در مورد پاکت و فیلتر جاروبرقی در نظر بگیرید

کیسه جاروبرقی یکی از اولین اجزایی است که هنگام خرید و نگهداری جاروبرقی باید در نظر بگیرید. در این قسمت از مقاله تکنولوژی جاروبرقی شما را با تمام نکاتی که در خصوص پاکت جاروبرقی باید به آنها توجه کنید آشنا می کنیم.

بسته به برند، جاروبرقی ها کیسه های مختلفی برای جمع آوری گرد و غبار و زباله های نماینده بوش در ایران دارند.

بهترین انواع کیسه های جاروبرقی پاکت های یکبار مصرف و کیسه های کاغذی هستند که پس از هر بار استفاده به سطل زباله می روند.

بنابراین می توانید پس از هر بار استفاده جاروبرقی را تمیز کنید.

ماهی یکبار فیلتر جاروبرقی را چک کنید و آن را از گرد و غبار تمیز کنید.

هر چه فیلتر کثیف تر باشد، انرژی کمتری برای جذب زباله و فشار وارد بر موتور خلاء دارد.

نکاتی در مورد اندازه و بدنه جاروبرقی که باید به آنها توجه کنید

رعایت نکردن توصیه های مربوط به سایز و بدنه جاروبرقی و انتخاب صحیح جاروبرقی در هنگام خرید این محصول آسیب جدی به جاروبرقی شما وارد می کند.

در این قسمت از اطلاعات جاروبرقی به موارد مربوط به کار بدنه و ابعاد می پردازیم.

حتما یک جاروبرقی با لوازم جانبی مناسب برای نظافت گوشه ها، مبلمان و پرده ها انتخاب کنید.

بنابراین می توانید به راحتی هر گوشه خانه را با کمک آن جارو کنید.

همیشه جاروبرقی را انتخاب کنید که طول دسته آن با توجه به ارتفاع شما قابل تنظیم باشد.

به این ترتیب در حین استفاده کمتر کمردرد یا درد عضلانی کمر خواهید داشت.

یکی دیگر از مواردی که در خرید جاروبرقی باید به آن توجه کرد، استاندارد تجهیزات عرضه شده در بازار و تعداد کارگاه های مجاز برای تعمیر آن است.

قبل از خرید جاروبرقی به تحرک و انعطاف دستگاه در هنگام جابجایی آن توجه کنید.

باید بتوانید از دستگاه در گوشه های مختلف خانه استفاده کنید و بتوانید آن را تمیز کنید.

مواردی که باید در مورد نگهداری و کارایی جاروبرقی در نظر بگیرید

اصلی ترین نکاتی که باید در مورد جاروبرقی ها بدانید مربوط به نگهداری و کارایی جاروبرقی می باشد چرا که اگر این موارد را ندانید هر گونه عملکرد اشتباه خطرات زیادی را متوجه جاروبرقی شما می کند.

به مدت 15 دقیقه از جاروبرقی استفاده نکنید.

برای افزایش طول عمر جاروبرقی فقط 15 دقیقه به طور مداوم از آن استفاده کنید.

اجازه دهید جاروبرقی 5 تا 10 دقیقه بماند و به کار خود بازگردید.

در صورت استفاده طولانی مدت از جاروبرقی، احتمال آسیب دیدن موتور دستگاه افزایش می یابد.

ماهی یکبار جاروبرقی را تمیز کنید.

ماهی یکبار تمامی لوازم جانبی را از فیلتر خارج کرده و داخل فیلتر، شلنگ و اتصالات آن را با پارچه مرطوب کاملا تمیز کنید.

بگذارید یک ساعت در جاروبرقی بماند تا رطوبت و بو از بین برود.

فیلتر و کیسه  برای سرویس جاروبرقی بوش  باید به صورت دوره ای تمیز شود و در صورت لزوم تعویض شود.
 

 

آهنگ جدید مازیار فلاحی به نام «خدایا»

 متن آهنگ خدایا مازیار فلاحی

 

نگاهم رو به سمت تو شبم آیینه ی ماهه

دارم نزدیکتر میشم یه کم تا آسمون راهه

به دستای نیاز من نگاهی کن از اون بالا

من این آرامش محضو به تو مدیونم این روزا

خدایا دوستت دارم واسه هرچی که بخشیدی

همیشه این تو هستی که ازم حالم رو پرسیدی

بازم چشمامو میبندم که خوبی هاتو بشمارم

نمیتونم فقط میگم خدایا دوستت دارم

تو دیدی من خطا کردم دلم گم شد دعا کردم

کمک کن تا نفس مونده به آغوش تو برگردم

تو حتی از خودم بهتر غریبی هامو میشناسی

نمیخوام چتر دنیا رو که تو بارون احساسی

خدایا دوستت دارم واسه هرچی که بخشیدی

همیشه این تو هستی که ازم حالم رو پرسیدی

بازم چشمامو میبندم که خوبی هاتو بشمارم

نمیتونم فقط میگم خدایا دوستت دارم

 

 آهنگ جدید مازیار فلاحی به نام «خدایا»

همه چیز درباره کرم پودر

 


کرم یکی از اصلی ترین مواد آرایشی است که آرایش بدون آن ممکن است چندان معنی نداشته باشد. از کرم پودرها برای صاف کردن پوست و پوشاندن ناهمواری های آن استفاده می شود. کرم پودرها انواع مختلفی دارند، می توانند مایع، جامد، موس یا پودری باشند. کرم پودر در تمام صورت استفاده می شود تا پوست یکدست شود.

انواع کرم پودر

کرم پودرها بر اساس نوع پوشش تقسیم می شوند:

روان کننده رنگ

که در کنار خاصیت مرطوب کنندگی، حاوی دانه های رنگی نیز می باشد که به پوست رنگ می دهد این کرم مناسب پوست های نازک و صاف است.

فونداسیون مایع که رایج ترین و محبوب ترین فرم کرم پودر است

از آنجایی که استفاده از آنها آسان است و پوشش طبیعی پوست را ایجاد می کند، معمولاً این کرم ها برای پوست های معمولی و خشک مناسب هستند، در حالی که کسانی که پوست چرب دارند باید از نسخه بدون روغن استفاده کنند.

کرم رنگ

این کرم ها بسیار مرطوب و غنی هستند، مخصوصا برای پوست های خشک مناسب هستند و چون بافت تقریباً غلیظی دارند، باید مطمئن شوید که به خوبی جذب پوست می شوند، برای این کار از اسفنج مرطوب استفاده کنید.

خامه فرم گرفته یا پنکیک

این کرم ها پوشش بالاتری دارند و معمولاً به صورت پودر فشرده می شوند و به دو صورت روغنی و خشک هستند و معمولاً با اسفنج استفاده می شوند.

چوب قلم

این کرم پودر بافت سنگینی دارد و برای پوشاندن عیوب پوست و قرمزی زخم های متحرک ایده آل است. کمی در محل می گذاریم و با اسفنج از بین می بریم.
 

مراجعه به منبع: https://moorashin.com

صفحه قبل 1 صفحه بعد