کرم یکی از اصلی ترین مواد آرایشی است که آرایش بدون آن ممکن است چندان معنی نداشته باشد. از کرم پودرها برای صاف کردن پوست و پوشاندن ناهمواری های آن استفاده می شود. کرم پودرها انواع مختلفی دارند، می توانند مایع، جامد، موس یا پودری باشند. کرم پودر در تمام صورت استفاده می شود تا پوست یکدست شود.

انواع کرم پودر

کرم پودرها بر اساس نوع پوشش تقسیم می شوند:

روان کننده رنگ

که در کنار خاصیت مرطوب کنندگی، حاوی دانه های رنگی نیز می باشد که به پوست رنگ می دهد این کرم مناسب پوست های نازک و صاف است.

فونداسیون مایع که رایج ترین و محبوب ترین فرم کرم پودر است

از آنجایی که استفاده از آنها آسان است و پوشش طبیعی پوست را ایجاد می کند، معمولاً این کرم ها برای پوست های معمولی و خشک مناسب هستند، در حالی که کسانی که پوست چرب دارند باید از نسخه بدون روغن استفاده کنند.

کرم رنگ

این کرم ها بسیار مرطوب و غنی هستند، مخصوصا برای پوست های خشک مناسب هستند و چون بافت تقریباً غلیظی دارند، باید مطمئن شوید که به خوبی جذب پوست می شوند، برای این کار از اسفنج مرطوب استفاده کنید.

خامه فرم گرفته یا پنکیک

این کرم ها پوشش بالاتری دارند و معمولاً به صورت پودر فشرده می شوند و به دو صورت روغنی و خشک هستند و معمولاً با اسفنج استفاده می شوند.

چوب قلم

این کرم پودر بافت سنگینی دارد و برای پوشاندن عیوب پوست و قرمزی زخم های متحرک ایده آل است. کمی در محل می گذاریم و با اسفنج از بین می بریم.
 

مراجعه به منبع: https://moorashin.com