ديگر تفاوت موجود نيز اين است که رنگ لبه هاي چلنيوم اصلي در برابر نور آفتاب و تغييرات جوي در طي ساليان ثابت بوده و تغيير رنگ نداده و هميشه براق خواهد بود. حالا اگر تابلو مغازه زیبا و جذاب باشد، مشتری را برای ورود به مغازه و خرید ترغیب می کند، اما اگر تابلو سردر مغازه یا فروشگاه غیرجذاب باشد، مشتری خیلی راحت از روبروی آن عبور می کند و به سراغ دیگر رقیبان خواهد رفت، بنابراین دقت در انتخاب انواع تابلو مغازه بسیار مهم است و به صاحبان کسب و کارها توصیه می شود. این گونه از تابلوها برای کارهای مختلف مناسب است اما باید توجه داشت که طراحی آن و متریالی که مورد استفاده قرار می گیرد با صنفی که تابلو برای آن ساخته می شود متناسب باشد، چرا که یک کسب و کار معمولا با لوگو، کارت ویزیت یا تابلو نصب شده در محل کارش معرفی می شود، بنابراین اگر شما می خواهید کسب و کار خود را به بهترین نحو ممکن به نمایش بگذارید بهتر است از این نوع تابلو متناسب با کار خود استفاده نمایید.
 
در طراحی تابلو به نوع و سلیقه مشتری باید توجه داشت ، به طور مثال : در تابلوی اسباب بازی فروشی که مخاطبین اصلی آن کودکان هستند باید از رنگهای شاد و سرزنده استفاده شود و یا اگر مشتریان مغازه ای سالمندان جامعه هستند ، از رنگی استفاده نشود که تأثیر منفی بر این قشر داشته باشد . شرکت های سازنده ی تابلو که با شما همکاری می کنند بخش های مخصوص برای طراحی و تولید دارند وتنها هدفشان کمک به شماست تا تبلیغات محیطی شما موفقیت آمیز باشد .در سال ۲۰۰۰ میلادی برای اولین بار شرکت ام سی آی (واقع در کشور اسپانیا) توانست با استفاده از آلیاژ آلومینیوم و در طی مراحل فرآوری آن را به شکل ورق هایی با سطح آیینه، به گونه ای که در ظاهر مانند فلز استیل به نظر میرسد بسازد. تولید تابلو چلنیوم در تهران ، از این تابلو در رستوران ها، فست فودها، کارخانجات و تعمیرگاه ها استفاده می شوند. یکی از مواردی که میتواند در این زمینه شما را به بهترین نحو همراهی نموده و سبب انتخاب موفقیت آمیز شما گردد، کسب اطلاعات مفید و کاربردی آن خواهد بود.
 
روش ساخت این حروف به این صورت است که ابتدا پس از طراحی متن یا لوگو مد نظر به وسیله دستگاه سی ان سی فلزات و یا فایبر برش داده می شود سپس متناسب با قطر قلم حروف اندازه برجستگی یا لبه انتخاب می شود و سپس به وسیله هنر دست و یا دستگاه نقطه جوش استیل لبه کاری و ساخته می شود بعد از نصب پایه برای مهار کار بر روی نما و یا دوغی (پلکسی گلاس) به سراغ نصب اس ام دی و نورپردازی می رویم و پس از آن حروف آماده نصب بر روی نمای موردنظر خواهد بود. تابلو سازی در تبریز بعد از گذشت چندین دهه و با پیشرفت تکنولوژی از سلایق گذشته فاصله گرفته و به سمت خلق ایده های جدید می رود که تمامی سلایق را در بر میگیرد . محصول اصلی چلنیوم ضخامت بیشتری دارد و حروف آن بعد از ساخته شدن محکم است به این خاطر در تابلو سازی چلنیوم برای حروف بزرگتر از لبه اصلی استفاده میکنند. بعد از اسپانیا کشور تایوان نیز از این ابتکار بی نصیب نماند و مشابه این محصول را بانام تجاری آلوباند تولید و روانه بازار نمود که این برند نیز در نوع خود دارای مرغوبیت میباشد.
 
بعد ازتایوان کشور چین در تولید مشابه این محصول از تمامی رقبا حتی کشور سازنده اصلی یعنی اسپانیا پیشی گرفت و تابلو چلنیوم های مختلفی با انواع مارک ها روانه بازار نمود که برخی از آنها عبارتند از آلوشاین ،آلوتیپ ،سهندو غیره که امروزه در کشور ما بسیار فراوان یافت میشود. متریال های به کار گرفته شده در فرایند تولید این محصول شامل استیل سیلور 304 نگیر، اس ام دی کره ای و ترانس پروفن دار می باشد. تابلو چلنیوم را می توان به دو شکل با نور و بدون نور تولید کرد که عمده ترین تولید آن به شکل نور پردازی شده می باشد، در واقع ایده پردازی و خلاقیت در تولید حروف چلنیوم، اجرای نور و روشنایی در این تابلو بود، به طوریکه امروزه روشنایی و نور پردازی یکی از مزیت های تابلو چلنیوم بشمار می رود. در این نوشتار به تابلو چلنیوم تبریز و هر آنچه باید درموردش دانست، پرداخته ایم. در مورد نحوه ساختش توضیحاتی داده ایم. با توجه به صنفی که تابلو برای آن ساخته می شود رنگ مورد استفاده در این بخش از اهمیت بسیاری برخوردار می شود. ساخت تابلو تبلیغاتی کامپوزیت امروزه به خاطر تنوع رنگ، سبک بودن، مقاوم در برابر شرایط جوی و شکل پذیری خوب باعث شده که بسیاری از تابلوسازان از این نوع متریال برای پیکره اصلی تابلو استفاده کنند و همچنین مورد توجه بسیاری از مشتریان نیز است.