هر چند وقت یکبار باید پوستمان را تمیز کنیم؟

پوست یکی از مهم ترین و بزرگ ترین اعضای بدن ماست، بنابراین تمام مشکلات و واکنش های درونی بدن را نشان می دهد و از بیماری های داخلی و خارجی به ما می گوید. خیلی وقت ها جوش های روی پوست صورت ما بی دلیل نیست و چیزی را از درون به ما نشان می دهد، خیلی وقت ها این جوش ها می تواند نشان دهنده کیست تخمدان یا بسیاری از مشکلات دیگر باشد. https://fatemehhabashi.com/
ضخامت پوست در قسمت های مختلف بدن متفاوت است، به همین دلیل باید درمان های مختلفی برای پوست صورت و بدن داشته باشیم، به طور کلی ضخیم ترین پوست برای کف دست و پا است، به همین دلیل وقتی کف دست ما قسمت داغ را لمس می کند، احساس خواهید کرد که نسبت به قسمت های دیگر سوزش کمتری داریم و پوست دور چشم بسیار نازک است و به همین دلیل است که می گوییم علائم پیری از پوست نازک دور چشم شروع می شود.
 
آناتومی پوست صورت
همه پوست ما دارای سه لایه است که هر یک حاوی سلول ها و اجزای مختلف است. لایه بالایی پوست ما اپیدرم است. لایه میانی درم است که می توان گفت مهمترین لایه پوست ما است زیرا تمام حواس و اعصاب، فولیکول های مو، غدد چربی و غدد عرق در این لایه قرار دارند که یکی از تفاوت های اصلی بین پوست است. درم و اپیدرم این است که درم 7 برابر ضخیم تر از اپیدرم است.
آخرین لایه که عمیق ترین لایه است، لایه هایپودرم است که به لایه چربی نیز معروف است و معمولا وسایل زیبایی با عمق نفوذ زیاد در این لایه قرار دارند.
 
چرا پوست ما نیاز به پاکسازی دارد؟
پوست ما نیاز به پاکسازی دارد زیرا سلول های مرده روی هم جمع می شوند و ظاهر و سطح پوست ما را قرمز و کدر می کنند و اگر به مرور زمان پوست را تمیز نکنیم مانند شکلی رسیده و چرکی به نظر می رسد. جوش ها اصلا برای ما خوشایند نیست.
باید به خاطر داشت که سلول های مرده می توانند از ورود باکتری ها، عفونت ها و انواع آلودگی ها جلوگیری کنند.
به طور کلی باید هر ۲۸ روز یکبار پوست خود را تمیز کنیم، کثیفی ها و آلودگی ها را از بین ببریم، پوست را مرطوب و مرطوب کنیم، زیرا با افزایش سن روند بازسازی و بازسازی پوست مسدود می شود، چین و چروک ها و خطوط ریز کوچکتر می شوند. و مشکل بزرگ دیگر با یک تمیز کردن ساده حل نمی شود و در این صورت پوست نیاز به مراقبت و درمان حرفه ای تری دارد، بنابراین حتی اگر در مورد مراقبت از پوست باشد، همیشه پیشگیری بهتر از درمان است.
پاکسازی پوست به شما طراوت و شادابی می دهد و باعث می شود همیشه بدون آرایش زیبا به نظر برسید. سعی کنید به جای هزینه های زیاد برای خرید لوازم آرایش، روال خاصی داشته باشید و از پوست خود مراقبت کنید، البته این کافی نیست. باید حداقل ماهی یکبار آن را با استفاده از وسایل زیبایی و نظافتی موجود در انواع کلینیک ها تمیز کنید.
 
فواید پاکسازی پوست چیست؟
پاکسازی پوست استرس را کاهش می دهد و شما را آرام می کند
یکی از مهمترین فواید پاکسازی پوست، تاخیر در ایجاد چین و چروک و پیری است.
هنگام تمیز کردن، پوست را ماساژ می دهند که گردش خون را افزایش می دهد و باعث تحریک تولید کلاژن می شود.
اگر جوش، لک یا حتی سیاهی سطحی دارید که در طول سال ها روی پوست شما ایجاد شده است، پاکسازی می تواند راه حل مشکل باشد.
این روش منافذ باز ناشی از چربی و کثیفی روی پوست را کاملا از بین می برد
پوست را سفت کنید و بپیچید
توانایی جذب مواد مغذی پوست را پس از پاکسازی افزایش می دهد
 
تفاوت بین پاکسازی صورت و پوست چیست؟
به طور کلی می توان گفت که در صورت و پاکسازی پوست هدف یکسان است و تفاوت چندانی با هم ندارد.
تنها تفاوت این دو روش در مراحل است در پاکسازی پوست هدف صرفاً پاکسازی است و با استفاده از میسلار واتر و شوینده شروع می شود و آخرین مرحله استفاده از اسکراب و لایه بردار است. فاطمه حبشی
اما بعد از تمیز شدن کامل صورت نوبت به گرفتن چیزی و جوانسازی می رسد که با استفاده از سرم ها و ماسک های مختلف مراقبت از پوست انجام می شود و از ابزارهای مختلفی برای جوان سازی و سفت شدن صورت استفاده می شود.