مقدمه ورود به  بحث :

 

همه ما هم اکنون چه بخواهیم و چه نخواهیم در دنیایی زندگی می کنیم که تصورش بدون موبایل دیگر کاملا غیر ممکن است . ما چه به جهت برطرف نمودن احتیاجات اولیه یا همانند تماس با دیگران و چه بابت نیازهای تخصصی تر همانند نرم افزار های تخصصی روی موبایل و چه بابت حضور در دنیای مجازی و لذت بردن از اینترنت و چه بابت بازی و سرگرمی و موسیقی و فان همه درگیر استفاده از وسیله ای فراگیر به نام موبایل شده ایم . فونی شاپ اطمینان خاطر می دهد که دیگر مسیر دنیا قابل بازگشت نیست و روز به روز وارد دنیای پیچیده تری از عالم موبایل بازها خواهیم شد . این راه بی بازگشت لذت ها و خوبی های خود را دارد در کنارش آسیب ها  و بدی های خود را نیز داراست و البته دشواری هایی را نیز در خود دارد . شاید بهتر باشد به یکی از این دشواری ها بپردازیم . از نظر ما باتری موبایل یکی از دردسر ها و دشواری های این دنیا است . رویای همیشگی ما که شاید هم روزی به آن دست یابیم داشتن یک موبایل است که وجود قطعه ای به نام باتری موبایل و نیاز به شارژ پیاپی آن  را فراموش نماییم و دیگر دغدغه ای از آن بابت نداشته باشیم . اما اکنون این اتفاق هنوز حادث نشده است و ما فعلا به شدت درگیر آزار و اذیت قطعه ای مهم به نام باتری موبایل هستیم . البته با چند توصیه ساده و رعایت آن ها می توان این دشواری را تبدیل به لذت نمود از جمله ....

 

چه باید کرد ؟

 

راه حل های لذت بردن بیشتر از موبایل بدون دغدغه باتری موبایل چیست؟

برای لذت بردن بیشتر از موبایل بدون آزار دیدن از باتری موبایل باید به چندین نکته توجه داشت . فرایندی که فونی شاپ معرفی می نماید از زمان قبل از خرید تلفن همراه شما تا پس از خرابی باتری موبایل است . شما در هر مرحله خودتان انتخاب می کنید که چه میزان آرامش بایت باتری موبایل را خواهان هستید . پس با فونی شاپ همراه باشید تا پایان ایم مطلب مفید .

 

چه موبایلی را بخریم ؟

 

سوال ساده اما دشواری است ! ما قبل از خرید موبایل باید تمامی پارامتر ها و معیار های خود را ردیف نماییم و تصمیم بگیریم که قرار است بر چه مبنایی چه موبایلی بخریم این انتخاب اولیه یم تواند کار ما را دشوار نماید ما بر این اساس باید تلفن همراه خود را انتخاب نماییم . این موارد عبارتند از :

·      چقدر پول در جیبمان داریم! ما باید هوشمندانه دست به خرید بزنیم و با تحقیق بهترین گوشی با پول موجود مان را انتخاب نماییم . خرید گوشی فیک ارزان قیمت اصلا توصیه نمی شود چون حتی برابر پول کمی که داده اید هم از آن بهره نخواهید برد . اگر پول ما کم است می توانیم دست از برند بازی برداریم خیلی از تلفن های همراه که برخی خصوصیات آنها در مقالات دیگر فونی شاپ ذکر شده است به نسبت هزینه ای که بابت خرید آن ها می پردازیم کارایی مناسبی دارند .

·      چقدر گیم باز هستیم : بازی با موبایل یکی از راه های تخلیه سریع باتری موبایل است اگرگیم باز هستید بیش از هر خصوصیت دیگر تلفن همراه نگاهی به ظرفیت باتری موبایل بیندازید و البته مراقب باشید که ظرفیت واقعی باشد و گول فیک باز ها را نخورید . همیشه خرید از یک محل معتبر همانند فونی شاپ در این زمیینه می تواند نگراین شما را برطرف نماید . اگر گیم باز هستید باتری های بالای سه هزار میلی آمپر حداقل پیشنهاد فونی شاپ به شما است.

·      چقدر فیلم باز و اهل موسیقی گوش دادن هستید؟ خیلی توصیه نیم شود که با تلفن همراه فیلم نگاه کنید روشن بودن صفحه تلفن همراه شما به مدت مثلا دو ساعت بدون وقفه توصیه نمی شود اما اگر نمی توانید عادت فیلم دیدن با گوشی تلفن همراه را ترک کنید چاره ای نداریم که به شما توصیه نماییم بجاری قابلیت های خاص موبایل بدنبال باتری موبایل ظرفیت بالا باشید .

·      چقدر عکس باز هستید؟ اگر اهل عکاسی و فیلمبرداری با موبایل هستید به شما توصیه می نماییم که قید برخی خصوصیات فنی و نرم افزاری موبایل را بزنید زیرا دوربین خوب حجم زیادی از مصرف انرژی و حافظه گوشی را از شما طلب می کند . انتظار نداشته باشید گوشی شما هم نیاز به فیلم بازی شما را پاسخ دهد و هم معدن انواع گیم های فعال و روشن باشد هم عشق شما به عکاسی و فیلم برداری را ارضا نماید و نرم افزارهای سنگین و تخصصی شما را هم ساپرت کند و باز هم با باتری موبایل به مشکل بر نخورید پس حتما اولویتهای خود در خرید و استفاده از تلفن همراه را روشن و دقیق ردیف نمایید . من یک گوشی خوب می خواهم برای خرید موبایل کافی نیست شما باید بدانید قرار است چه استفاده ای از تلفن همراه خود داشته باشید .

·      آیا راننده تاکسی های اینترنتی هستید ؟فونی شاپ به مشتریانی که راننده تاکسی های اینترنتی همانند اسنپ هستند به صورت جد توصیه می کند که از خیر صفحه نمایش بزرگ و دوربین آنچنانی و .... بگذرند زیرا صفحه نمایش گوشی آنها باید ساعت ها همزمان با اتصال به اینترنت روشن باشد . اولویت اول صاحبان شغل رانندگی تاکسی های اینترنتی باید ظرفیت بالای باتری موبایل و از سویی دیگر مصرف متناسب انرژی باشد و لاغیر . راستی در این مواقع حتما به فکر یک سیستم پخش مجزا باشید . خیلی جوانمردانه نیست که همزمان گوشی شما در اینترنت آدرس را به شما بدهد و صفحه روشن آن هم انرژی زیادی مصرف نماید از سویی به شارژر غیر ایده آل فندکی متصل باشد و تازه برای شما یک نفس آواز هم بخواند و باتر ی موبایل شما هم آخ نگوید !

·      اینترنت باز و اهل چت و فضای مجازی هستید یا خیر؟ حتما پاسخ این سوال فونی شاپ را قبل از خرید موبایل برای خود آماده داشته باشید . معتاد های فضای مجازی نیاز به گوشی هایی دارند که قدرت آنتن دهی بالایی داشته باشد تادر جستجوی سیگنال مناسب انرژی زیادی مصرف نکند . عزیزان اینترنت باز و اهل فضای مجازی باید از خیر برخی قابلیت ها بگذرند و بار مضاعف بر دوش تلفن همراه خود و باتری موبایل خود نگذارند زیرا استفاده مستمر و حضور دایم در شبکه های مجازی انرژی زیادی از باتری موبایل شما خواهد گرفت .

·      اهل استفاده حرفه ای و کاری از موبایل هستید یا خیر و تلفن همراه یک وسیله تفننی است ؟ پاسخ به این سوال نیز اهمیت بسیار زیادی دارد زیرا استفاده دایم از تلفن همراه به عنوان یک وسیله کاری نیازمند یک گوشی سخت جان است که نرم افزار های خاص را پوشش دهد پس این دوستان باید از خیر بسیاری از استفاده ای تفننی از تلفن همراه بگذرند و نگاه خود را به گوشی با خواسته هایشان تطبیق بدهند . پس حرفه ای ها به گوشی تلفن همراه نگاه جدی تر داشته باشند لطفا !

در نگهداری باتری موبایل و استفاده درست از آن کوشا باشید .

فراموش نکنید بهترین باتری موبایل هم پس از مدتی استفاده قسمتی از توان و کارایی اولیه خود رااز دست خواهد داد ما در این بخش چندین روش اسفاده و نگهداری از باتری موبایل را به شما یاد آوری خواهیم کرد :

 

سیکل باتری تلفن همراه خود را به کمترین تعداد کاهش دهیم .

فاصله استفاده صد تا صفر شما از شارژ باتری موبایل یک سیکل است . سیکل یعنی دوره و شمادر این دوره مقداری از عمر باتری موبایل خود را خرج خواهید کرد به این معنا که چیزی حدود هفتصد دوره کامل استفاده از باتری موبایل باعث از بین رفتن چیزی حدود نصف کارایی روز اول باتری موبایل شما خواهد شد . شما با استفاده بهینه از شارژ موبایل باید تلاش نمایید به توصیه فونی شاپ عمل کنید و سیکل های کمتری رادر زمان معین بر باتری موبایل خوتان تحمیل کنید

 

خالی کردن کامل باتری موبایل به توصیه فونی شاپ :

هر ماه یک بار نه خیلی بیشتر و نه خیلی کمتر اجازه بدهید که شارژ باتری موبایل شما به صفر برسد موبایل شما خاموش شود و ترجیحادر همان حالت خاموش دوباره باتری موبایل را فول شارژ نمایید . این عمل کالیبره کردن باتری موبایل نام دارد . اجازه ندهید این اتفاق همیشگی باشد چون ایده آل شارژ باتری موبایل حد فاصل بیست درصد تا هشتاد درصد شارژ است و صفر و صد نمودن آن تنها به نیت کالیبره کردن باتری موبایل از طرف فونی شاپ و آن هم در تعدا محدود ماهانه توصیه می شود و نه بیشتر .

 

گوشی تلفن همراه خود را استراحت بدهید .

 

خاموش کردن تلفن همراه شما یک استراحت لذت بخش برای این وسیله سخت کوش است . تلفن همراه خود را در زمان خواب یا استراحت یا در مکان های بلا استفاده همانند جاهایی که به شبکه و آنتن دسترسی ندارید خاموش کنید یا در حالت پرواز قرار بدهید تا کمترین تلاش و کار را داشته باشد . همانطور که بدن انسان در حالت خواب یا کما هنچنان انرژی مصرف می کند و سوخت و ساز دارد اما کیست که نداند خواب تا چه میزان باعث ترمیم بدن و افزایش کارایی و افزایش توان و رفع حستگی و آسیب می شود . فونی شاپ از شما خواهش می کند به استراحت کافی تلفن همراه خودتان و طبیعتا باتری موبایل اهمیت بدهید و آنرا در برنامه خود در استفاده از این وسیله دوست داشتنی قرار بدهید .

 

چند توصیه ساده و کم زحمت دیگر:

1.   زمان کار صفحه گوشی را به کمترین تایم مورد نیاز کاهش بدهید .

2.   برنا مه های پر مصرف و غیر ضروری گوشی خود را حذف یا غیر فعال کنید

3.   حافظه گوشی خود را سبک تر کنید

4.   از گرم شدن گوشی موبایل و باتری موبایل جلوگیری کنید . برای این منظور هم مراقب دمای محیط باشید هم قاپ ها و گارد های غیر ضروری را کمتر کنید هم به گوشی خود استراحت بدهید و هم ... و صد البته در حین شارژ کمتر از تلفن همراه خود استفاده کنید .

5.   آپدیت خودکار برنامه ها را هم به جهت کاهش شارژ باتری موبایل و هم به جهت کاهش مصرف اینترنت یه توصیه فونی شاپ غیر فعال و خاموش کنید و بیشتر سعی کنید که بصورت دستی دست به انتخاب به روز رسانی ها بزنید .

 

باتری موبایل اصلی را از فروشگاه معتبر فونی شاپ https://fonishop.com خرید نمایید

 

تمامی تدابیر بالا و ده ها تدبیر و راه کار دیگر وقتی مفید خواهد بود که باتری موبایل شما از محلی معتبر همانند فونی شاپ خریداری شده باشد . متاسفانه باتری های فیک تمامی زحمات شما را بر باد خواهند داد . را های شناخت اصلی باتری اصلی را می توان در این موارد خلاصه نمود . این روش ها را با هم دوره دوره کنیم .

§      وزن باتری موبایل را بررسی نمایید باتری های فیک معمولا به دلیل استفاده از مواد نامرغوب و عموما فاسد و سبک تر شده است و گاه محتویات آن نیز از نظر حجم کمتر است بنابر این می توان باتری را سبک و سنگین نمود

§      باتری های فییک معمولا در چا روی خودشان مشکل دارند و مطالب چاپ شده بر روی باتری بی کیفیت و بد رنگ و قابل تشخیص از نظر فیک بودن هستند .

§      باتری هیا اصلی معمولا اتصالات زیبا و هم شکل و ظریف دارند اما باتری هیا فیک اینگونه نیستند و با اندکی دقت می توان متوجه این تفاوت ها شد .

§      باتری های فیک بسته بندی نا مرغوب دارند و در ظاهر آن ها تلاش چندانی نشده است و این شلختگی و بد فرمی گاه برای گرفتن مچ متقلبین کفایت می کند پس بیشتر دقت نمایید .

§      باتری های اصلی در زیر برچسب خود نیز نوشته های هک شده دارند اما در باتری های فیک این اتفاق خیلی کم می اافتد و می توان گفت اصلا تا این حد دقت نشده است .

§      باتری های فیک معمولا ارزان قیمت تر هستند البته داریم سازندگان زرنگ و متقلب که برای فریب ما و سود مضاعف قیمت کالا را بالا هم منظور کرده اند ولی معولا کالای ارزان قیمت قیمت کالای تقلبی است هر چند عکسش ممکن است که صادق نباشد .

§      تمام موارد فوق در زمانی قابل بررسی است که شما از فونی شاپ خرید نکرده باشید وقتی شما مشتری فوین شاپ باشید می توانید فقط از خرید خود با اطمینان لذت ببرید و اصلا نگران این موارد هم نباشید .

§      علاوه بر باتری اصلی باید حتما شارژر و کابل شارژ اصلی را هم انتخاب نمایید . ما سر وقت و به ریز برای شما در مورد این خرید ها هم توضیح خواهیم داد تا با بهترین راهنمایی  از سوی فوین شاپ تمام نگرانی شما بابت بهترین خرید و بهترین روش استفاده برطرف شود . موبایل وسیله لذت بردن شما است نه زجر کشیدن پس با فونی شاپ از موبایل و قابلیت های فوق العاده آن کمال استفاده و  لذت را ببرید . با بقیه آیتم های آگاهی بخش و آموزشی فونی شاپ همراه باشید .