گروه مجله پارت نیوز: سیب زمینی به غده ای معروف است که جزء اصلی آن نشاسته و سرشار از انرژی است. بنابراین، خوردن یک سیب زمینی متوسط ​​در برنامه غذایی مانند یک تکه نان است. نشاسته سیب زمینی به طور متوسط ​​حاوی 80 کیلو کالری انرژی است. بهترین روش استفاده از سیب زمینی آب پز کردن آن است.

اگر طبق مورد 24 در آبگوشت بجوشد مشکلی ندارد. چون همه قسمت های سیب زمینی را می پزد. در نهایت در حین پخت و کباب کردن، پوست سیب زمینی را می سوزاند. علاوه بر این، اگر یک سیب پخته را در کنار سایر غذاها مانند تخم مرغ آب پز یا سبزیجات پخته بخورید، یک وعده غذایی مغذی تر و کامل تر می شود. خوردن سیب زمینی آب پز با کره باعث چاقی به خصوص چاقی صورت می شود.

افسانه ها در مورد خوردن سیب زمینی پخته

برخی افراد معتقدند که  سیب زمینی بد است زیرا قند خون را بالا می برد. اما باید بدانید که این ادعا کذب است و مبنای علمی ندارد. برخلاف سایر مواد غذایی با شاخص گلیسمی بالا، شاخص گلیسمی پایینی دارد و قند خون را بالا نمی برد. سیب زمینی دارای شاخص گلیسمی متوسط ​​56 است. با این حال، خوردن سیب زمینی سرخ شده ممکن است باعث ایجاد چربی در صورت شود. به عبارت دیگر خوردن سیب زمینی و روغن های مختلف باعث چاقی می شود.

اگر می خواهید با خوردن سیب زمینی صورت خود را چاق کنید، فقط باید ماهی یک بار سیب زمینی بخورید!

این ادعا نه تنها صحت ندارد، بلکه به راحتی قابل تحقق نیست. زیرا بیشتر بشقاب ها حاوی سیب زمینی هستند که به نوعی نمی توان آنها را از سبد غذایی خارج کرد. پیشنهاد ما برای کاهش وزن این است که هر روز یک عدد سیب زمینی پخته کره ای بخورید. البته باید به کالری خود توجه کنید و اجازه ندهید کل کالری دریافتی شما از حد مجاز فراتر رود. اگر به طور متوسط ​​ورزش می کنید، خوردن مقدار متوسط ​​سیب زمینی کافی خواهد بود.

همچنین گفته می شود با توجه به اینکه سیب زمینی حاوی کالری زیادی است، نباید آن را هر روز بخورید، زیرا باعث چاقی در کل بدن می شود. کالری سیب زمینی به اندازه آنها بستگی دارد و یک سیب زمینی بزرگ حدود 260 کالری دارد و شما می توانید با توجه به کالری دریافتی خود از سیب زمینی استفاده کنید. به یاد داشته باشید که بهترین روش برای  آشپزی و خوردن سیب زمینی پختن آن و خوردن آن به صورت پخته با کمی کره است.

جالب اینجاست که برخی از رژیم ها از سیب زمینی به عنوان یک غذای کاهش وزن یاد می کنند. در حالی که این ادعا درست نیست، زیرا همانطور که گفتیم یک سیب زمینی متوسط ​​به اندازه یک تکه نان کالری دارد. اما اگر به درستی از آن استفاده کنید و میزان کالری دریافتی خود را پیگیری کنید، می توانید از سیب زمینی برای کاهش وزن استفاده کنید.

علاوه بر این، برخی افراد معتقدند که کربوهیدرات های موجود در سیب زمینی بسیار ساده هستند. این باور نیز اشتباه است زیرا سیب زمینی حاوی کربوهیدرات های پیچیده است و یکی از مواد ضروری برای تامین انرژی بدن محسوب می شود. در واقع سیب زمینی با تامین کالری ضروری باعث افزایش سطح قند خون می شود و به همین دلیل است که ورزشکاران و کوهنوردان بعد از تمرین از سیب زمینی استفاده می کنند.

خوراکی شوک آور در برابر چاقی با سیب زمینی

اکنون که واقعیت سیب زمینی را می دانید و می دانید که نحوه مصرف آن تعیین کننده افزایش یا کاهش وزن شما است، جالب است که با رژیم های کاهش وزن سیب زمینی آشنا شوید. رژیم سیب زمینی یک رژیم غذایی کوتاه مدت و بالعکس یک رژیم ارزان است که می تواند به کاهش وزن خیلی سریع کمک کند. اما ابتدایی ترین نسخه این رژیم ادعا می کند که می توانید با خوردن سیب زمینی در عرض 3-5 روز نیم کیلو وزن کم کنید.

سیب زمینی منبع غذایی خوبی است و می تواند برای مدت کوتاهی در رژیم غذایی سه روزه استفاده شود، حتی اگر مواد مغذی مورد نیاز بدن را تامین نمی کند و می تواند به عنوان یک غذای شوک برای شروع یک رژیم لاغری استفاده شود.

یک متخصص تغذیه در کتاب خود اشاره می کند که سیب زمینی بهترین قرص لاغری است که تاکنون اختراع شده است. مشخص است که این گیاه ریشه ای به طور کامل سیستم ایمنی بدن را تقویت می کند، سلامت روده ها را بهبود می بخشد و غذاهای مغذی زیادی برای تامین انرژی بدن شما فراهم می کند. به عنوان مثال، فردی که به مدت دو هفته رژیم سیب زمینی را دنبال می کرد و سپس فقط مواد مغذی مورد نیاز بدن را در یک رژیم متعادل دریافت می کرد، در نهایت توانست 8 کیلوگرم وزن کم کند.

البته باید به خاطر داشت که سیب زمینی نمی تواند پاسخگوی تمام نیازهای بدن باشد و معمولاً متخصصان تغذیه و متابولیسم چنین رژیمی را فقط برای مدت کوتاهی – حداقل سه روز و حداکثر دو هفته و پیروی از این رژیم برای مدت طولانی تری توصیه می کنند. . . آنها این اجازه را نمی دهند و معتقدند استفاده از این رژیم بیش از این مدت مضر خواهد بود.