سایت کوتاه کننده لینک به این صورت است که شما آدرس اینترنتی خود که طولانی است را وارد میکنید و سایت ریزی یک لینک کوتاه شده و زیبا به شما می دهد که این آدرس کوتاه شده ترکیبی از اعداد و حروف است. سرویس کوتاه کننده لینک به شما کمک میکند لینک های بلند خود به لینک های کوتاه و تمیز تر تبدیل کنید و در کنار این، از قابلیتهایی چون آمارگیری آن نیز استفاده کنید. رابط کاربری و ویژگیهای تعاملی سرویس به خوبی طراحی شدهاند و مانند محصول دیگر توسعهدهنده، زیلینک، عملکرد بینقصی ارائه میکند. با گسترش استفاده از شبکههای اجتماعی در سالهای اخیر، سرویسهای کوتاهکننده لینک نیز با استقبال بیشتری مواجه شدهاند. »، «سیستم عامل کاربران»، «ساعتهایی که روی لینک کلیک شده»، «روزهایی که لینک کلیک خورده» و «مرورگرهایی که کاربران با استفاده از آنها وارد سایت شدهاند» دادههایی هستند که با استفاده از سرویسهای کوتاه کننده لینک در اختیارتان قرار میگیرند. در این مقاله بهترین کوتاه کننده های لینک موجود را به شما معرفی خواهیم کرد. لینکهای بلند و طولانی که حاوی اعداد و حروف درهم ریخته هستند را قطعا همه ما تا به الان دیدهایم. استفاده از بات تلگرامی اپیزو به همه کاربران تلگرام توصیه میشود . 
 

کوتاه کننده لینک رایگان

 
این سرویس کوتاه کننده لينک پیلینک همراه با امکان مديريت لينکها، مشاهده آمار بازدیدها، اپلیکیشن کوتاه کننده لینک اندروید، ربات کوتاه کننده لینک تلگرام و امکانات حرفهای دیگر است. توسعهدهندگان ریلینک ادعا دارند که تمامی خدمات سرویس در آینده نیز رایگان باقی خواهند ماند؛ در نتیجه کاربران میتوانند با خیال راحت اقدام به ساخت آرشیوی از لینکهای کوتاه شده خود در آن کنند. برخی از سرویس های کوتاه کننده لینک، به شما به ازای هر بار کلیک روی لینک های کوتاه شده، مبلغی توافقی را به حساب کاربری شما اضافه می کنند، که در نهایت شما می توانید مبالغ جمع شده را در حساب بانکی خود دریافت کنید. البته فقدان برخی ویژگیها مانند عدم امکان ثبت نام با شماره موبایل یا نبود اپلیکیشن مخصوص برای گوشیهای هوشمند حس میشود؛ اگرچه ممکن است چنین مواردی چندان ضروری به نظر نرسند اما قطعاً میتوانند در ترغیب کاربران به استفاده از سرویس موثر باشند. برخی از خدمات این سیستم رایگان است و بخش اعظم آن با پرداخت هزینه به عنوان مثال ، طرح رایگان آنها 5000 کلیک پیگیری شده ، 500 لینک مارک دار و 5 نام دامنه سفارشی را ارائه می دهد و در حالی که برنامه حق بیمه آنها 1.500.000 کلیک پیگیری شده ، 150.000 لینک مارک دار و 20 نام دامنه سفارشی را با پرداخت 499 دلار در ماه ارائه می دهد.
 

ابزار ساخت QR کد

 
متاسفانه استفاده از این برنامه رایگان نیست و آنها با شروع از 12 دلار در ماه ، برنامه های خود را بر اساس تعداد پیوندهایی که می خواهید ایجاد و ردیابی کنید ، قیمت گذاری می کنند. همچنین سایر توسعهدهندگان میتوانند به کمک API ریلینک، از قابلیتهای گفته شده درون سرویسها و اپلیکیشنهای خود بهره بگیرند. اکنون ریلینک نیز سعی دارد با ارائه قابلیتهایی مانند آدرس دلخواه، لینکهای رمزدار، دامنه اختصاصی و تاریخ انقضا، کاربران بومی را به سوی خود جلب کند، اگرچه برای استفاده از ویژگیهای گفته شده نیاز به ثبت نام درون پلتفرم وجود دارد. تمامی موارد گفته شده در قسمت قبلی، از جمله خودِ لینک، قابلیت به روز رسانی در این بخش را خواهند داشت. البته بدون ثبتنام در ریلینک نیز میتوان از قابلیت پایه آن، یعنی کوتاهکننده لینک، استفاده کرد و تنها کافیست آدرس مورد نظر خود را در قسمت درنظر گرفته شده وارد کنید و پس از تکمیل فرم کپچا، لینک کوتاه شده خود را تحویل بگیرید. اپیزو خود را اینگونه معرفی میکند: Opizo سامانه تبدیلکننده لینکهای شما، به لینکهای درآمدزا میباشد. اکثر صاحبان سایت و بخصوص در وب فارسی به راحتی به سایت های دیگر بخصوص رقیب خود لینک نمیدهند.
 
همچنین یکی دیگر از مزیت های سرویس کوتاه کننده لینک ریزی این است که شما می توانید لینک اصلی خود را نیز ویرایش کنید به این صورت که یک لینک کوتاه شده ثابت داشته باشید و هر وقت که خواستید لینک مقصد و اصلی خود را تغییر دهید. یکی از ویژگی­های این سرویس این است که شما با استفاده از یک افزونه که برای مرورگرهای فایرفاکس و کروم قابل استفاده است می توانید لینکهای خود را سریعتر و سادهتر کوتاه کنید. یکی از ویژگیهای کلیدی ریلینک، ارائه افزونه مخصوص برای تمامی مرورگرهای متداول است که بیشتر آنها از هسته کرومیوم بهره میبرند؛ در نتیجه افزونه مورد استفاده برای گوگل کروم با سایر مرورگرها از جمله Brave، اوپرا و مایکروسافت اج سازگار است و تنها افزونه موزیلا فایرفاکس با بقیه تفاوت دارد. امیدواریم سایر توسعهدهندگان داخلی نیز در آینده اقدام به انتشار افزونه مرورگر اختصاصی برای سرویسهای خود کنند تا کاربران امکان دسترسی آسانتر و سریعتر به قابلیتهای چنین پلتفرمهایی را داشته باشند.
 
بیشتر بخوانید: